The commission consists of five members with five year terms nominated by the Mayor with consent of City Council. The commission is established in the City's Ordinances.

Position Member Term Expires
  Mary Glassco August 15, 2023
  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. August 15, 2024
  Kevin Murphy August 15, 2020
  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. August 15, 2021
City Councilwoman This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. N/A
Library Director Carol Sterling  

Back to top